Telefon: 609 184 033

Studio Mocy na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Spała 2019

Zawodnicy Studio Mocy wracają z 14 medalami

Zawodnicy Studio Mocy kolejny raz udowodnili, że grudniowe Mistrzostwa Polski są ich ulubioną imprezą z całego kalendarza. Po zeszłorocznym sukcesie, w którym zdobyli aż 3 złota drużynowo, tym razem kadra trenerska postawiła na osiągnięcia indywidualne.

Taktyka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Juniorzy u18 notują doskonały występ

Nasz Klub reprezentowało 4 zawodników: Bartosz Bebło, Kacper Olszowy, Kamil Bartuzel oraz Maciej Ziajor.

Bartosz “Bebeł” Bebło w kategorii do 66kg ustanowił nowy rekord Polski u18 i u20 (225kg), rekord Polski w martwym ciągu u18 i u20 (235kg) oraz rekord w totalu (582,5kg). Na deser dołożył brązowy medal w całej klasyfikacji juniorów do lat 18.

Bebeł z pewnością będzie liczył się w walce o podium na Mistrzostwach Europy, a kto wie – może uda się również powalczyć o medale na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Udany występ zanotował również Kamil Bartuzel, który ukończył rywalizację ze złotym medalem w kategorii do 120kg. Kacper Olszowy w kat. 105kg dołożył do swojej kolekcji kolejny medal, tym razem brązowy.

Niewiele do medalu zabrakło Maciejowi Ziajorowi, który ostatecznie zajął 4 miejsce w swoim debiucie w kat. 93kg. Do kompletu Panowie dorzucili srebrny medal w rywalizacji drużynowej u18.

Juniorzy u23 również odpalili petardę

Najlepszy występ zanotował Bartosz Szczepankiewicz (zawodnik i trener kolbuszowskiego klubu). Bartosz rywalizował w kategorii do 105kg, gdzie ciężary robią już mocne wrażenie.

W przysiadzie “Gruby” zaliczył 305kg, w wyciskaniu 205kg (nowy rekord Polski), a w martwym ciągu 272,5kg, ustanawiając nowy rekord Polski w Totalu (782,5kg). Zarówno w rywalizacji juniorskiej, jak i seniorskiej został Mistrzem Polski.

Tradycyjnie nie zawiódł Hubert Zaręba, który jest kolekcjonerem złotych medali. Tym razem nie było zaskoczenia i rywalizację w kat. 66kg zakończył na 1 miejscu.

Bardzo blisko medalu był również Marek Fila, który uzyskując taki sam wynik jak brązowy medalista, przegrał jedynie stosunkiem masy ciała. Panowie w składzie Bartosz Szczepankiewicz, Hubert Zaręba, Jakub Brudek, Marek Fila i Piotr Darłak dołożyli kolejne srebro w rywalizacji drużynowej u23.

Dziewczyny również wracają z medalami

W rywalizacji kobiet nasz klub reprezentowały 2 zawodniczki. Magdalena Kwiatek (u23 i seniorka) oraz Martyna Depta (wcz. Herman) w rywalizacji seniorskiej.

Madzia w kategorii do 63kg u23 zdobyła kolejny raz Mistrzostwo Polski, a w rywalizacji seniorskiej zawody ukończyła na 3 miejscu. W klasyfikacji OPEN juniorek odebrała puchar za 3 miejsce uzyskując najlepszy wynik łączny w dotychczasowej karierze (350kg). Martyna odnotowała również bardzo dobry start w rywalizacji seniorek do 57kg, zajmując ostatecznie 2 miejsce.

Mocny występ seniorów

Obok Bartosza, w rywalizacji seniorskiej wystąpiło jeszcze 2 naszych wspaniałych zawodników.

Bartłomiej Stania mógł się cieszyć z wicemistrzostwa Polski w kat. do 59kg, natomiast debiutant Mateusz Szymaniak (Mleko vel Squats&Milk) zajął 5 miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 105kg.

Zapraszamy również na materiał wideo, w którym prezentujemy najciekawsze fragmenty z występu naszych zawodników.