Klub

Klub Sportowy Studio Mocy Kolbuszowa

Klub Studio Mocy prowadzi sekcję sportów siłowych. Największą sekcją jest Trójbój Siłowy, gdzie możemy pochwalić się wieloma Mistrzostwami Polski, Rekordami Polski, ale również udziałem w zawodach międzynarodowych. Klub wspiera w szczególności młode talenty, pomagając zawodnikom na każdym etapie przygotowań. Zapraszamy również wszystkich zawodników z Podkarpackiego oraz pobliskich województw do dołączenia do sekcji Trójboju Siłowego. 

Rok 2017 Trójbój Siłowy – podsumowanie

Maj 2017: 
Magdalena Pytlak w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i lat 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym zajęła 2 miejsce w kat. 63kg

Czerwiec 2017:
Mariusz Brito wygrał w kategorii do 74kg, a Paweł Wyparło zajął drugą pozycję w swoim debiucie w kategorii do 66kg.

Październik 2017:
W dniach 6-8 października 2017r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Udało się nam zdobyć, aż dwa złote medale, dwa brązowe i brąz za drużynówkę kobiet. Mistrzynią Polski w kat. 57kg została Magdalena Pytlak, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski w Martwym Ciągu. Magda w ostatniej próbie wyniosła, aż 145kg i wywalczyła po ciężkiej batalii Mistrzostwo Polski. Dominik Boczek, debiutant na zawodach tej rangi, w ostatniej próbie wyniósł 202,5kg w Martwym Ciągu i była to próba dająca mu złoty medal w kat. 66kg. Natalia Wyparło zdobyła brązowy medal w kategorii 47kg oraz również brązowy medal wywalczyła Magdalena Kwiatek w kategorii 63kg. Ponadto dziewczyny w składzie Magdalena Pytlak, Magdalena Kwiatek i Weronika Trojnacka uzyskały łącznie wynik, dający brązowy medal w punktacji drużynowej.

Grudzień 2017: DOMINATORZY !
W dniu 2.12.2017 w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Klub Sportowy Studio Mocy reprezentowało 5 zawodników i 1 zawodniczka. Magdalena Pytlak w kategorii senior 57kg zdobyła Mistrzostwo Polski, w łączonej kategorii juniorek do lat 23 srebrny medal i puchar za 2 miejsce w klasyfikacji generalnej juniorek do lat 23. Nasza najlepsza zawodniczka podejmowała również próbę pobicia własnego rekordu Polski w Martwym Ciągu, gdzie zabrakło jedynie ułamka do dokończenia boju. Magda kończy jednak sezon spełniona, gdyż osiągnęła wszystko, co było możliwe w swojej kategorii wagowej – Mistrzostwo Polski juniorek oraz Mistrzostwo Polski seniorek.

Nasz najbardziej utytułowany zawodnik Mariusz Brito wywalczył dwa srebrne medale w kategorii do 74kg junior do lat 23 oraz senior. Tym samym poprawił lokatę w klasyfikacji seniorskiej, gdzie w zeszłym roku wrócił z brązowym medalem.

Doskonale spisała się reszta naszych zawodników. Bartosz Szczepankiewicz wywalczył Mistrzostwo Polski w kat. 83kg junior do lat 18, w tej samej kategorii Hubert Jemioło zajął 3 miejsce, co nas niezmiernie cieszy, gdyż zawodnik Studio Mocy zrobił ogromny postęp w krótkim czasie. Kategorię 83kg junior do lat 23 również zdominowali nasi zawodnicy. Marek Fila wywalczył Mistrzostwo Polski, a Maciej Micek srebrny medal walcząc z Markiem o złoto do ostatniego podejścia. Doskonała postawa naszych zawodników pozwoliła na zdobycie 1 miejsca drużynowo, co jest ogromnym wyróżnieniem dla naszego klubu.

Studio Mocy Trójbój